🚇 Měsíční jízdenka na autobus

Jaká je cena za měsíční jízdenku na autobus přes IDOS? Kolik stojí v autobusu Arriva a co ČD? Ceník za měsíc jízdy v autobusu včetně cen pro děti.

Autobusy v PrazeArrivaIDOS • ČD

Autobusy v Praze

Jízdné přesně na měsíc (či variabilně 30 dní) stojí v rámci oficiální pražské MHD v závislosti na tom kdo bude kupón používat.

Měsíční jízdenka na autobus Arriva

Společnost Arriva je největším autobusovým dopravcem v ČR a svou flotilu regionálních autobusů dělí na více než 20 samostatných organizací. Napsat tedy stručně kolik stojí měsíční jízdenka u autobusů společnosti Arriva není snadné.

Například ve Zlínském kraji stojí měsíční jízdenka na autobusy Arriva v závislosti na číslu zóny. 30 dní na všechny zóny stojí 2.500 Kč. Na jednu zónu je to obvykle mezi 260 Kč až 360 Kč.

V Moravskoslezském kraji umožňuje měsíční jízdenku jen pro důchodce. Pro okolí Ostravy je to 202 Kč na měsíc. Pro Opavu také kolem 200 Kč.

Velká část autobusové dopravy ve Středočeském kraji se řídí ceník PID a platí tedy ceny viz výše „Autobusy v Praze„.

Měsíční jízdenka na autobus pro MHD Trutnov (IDS IREDO) stojí 250 Kč na měsíc pro dospělého a zlevněná pro studenty a seniory do 70 let stojí 100 Kč na měsíc.

Jízdenka přes IDOS

Měsíční (i jakoukoliv jinou) jízdenku na autobusy lze koupit nově i přes IDOS. Je však třeba mít aplikaci v mobilním telefonu. Nákup jízdenky probíhá přímo skrze aplikaci bez nutnosti chodit na web samotného provozovatele.

Měsíční jízdenka ČD

ČD nabízí výpočet měsíčního jízdného pro celkem 6 kategorií ve 2. třídě (18+, studenti a senioři, ZTP a ZTP/P, IN 25 1/1, IN 25 1/4, IN 50) a 3 kategorie v 1. třídě (6+, IN 25, IN 50). Výpočet v korunách se odvíjí vždy od tarifního kilometru a zvolené kategorii cestujícího viz následující obrázek (ceník samozřejmě pokračuje dle kilometrů dále):

Traťové měsíční jízdenky ČD (ceník v tabulce)
Měsíční jízdné na autobus ceník
Měsíční jízdné na autobus ceník
Metro » Měsíční jízdenka na autobus
Článek sepsal a naposledy aktualizoval David dne

Otázky a odpovědi

  • Julius ferko 12.1.2024, 12:15

    Dobrý den potřebuju koupit na tíden jízdenky pro 5 lidí 18 plus od duchcova do Litvínova tam i na spatek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *