🚇 Metro na Letiště Praha

Mapa metra Praha

Doprava metrem z centra Prahy až na Letiště Václava Havla Praha je stále v nedohlednu. V posledních letech se nicméně vzdálenost, kterou urazíte v metru k přestupní stanici na autobus lehce prodloužila. Pojďme si ukázat z jakých stanic metra se již přímo napojíte na autobusy přímo spojené s letištěm. Jak jsem již nastínil – přímá doprava metrem až na pražské letiště neexistuje.

Oblíbené staniceAlternativaNoční spojení • Doprava z hlavního nádraží

Doprava z Letiště Praha autobusem a metrem do centra Prahy
Napojení na metro (pro zvětšení obrázku klikni)

Nejvíce využívaná stanice

Nejen turisté, ale i obyvatele žijící v celé Praze, kteří se chtějí dostat na letiště městskou hromadnou dopravou využívají kombinaci přestupů v rámci metra a přestup na autobus na stanici metra Nádraží Veleslavín (trasa A). Odtud přestoupí na autobus linky 119, který již frčí rovnou k terminálu

Oblíbená alternativa

Pro obyvatele Prahy, kteří bydlí na úseku metra Zličín – Anděl, včetně mě, bych doporučil spíše stanici metra Zličín (trasa B). Důvodem je skvělé napojení na autobusovou linku 100, která jede jen s pár zastávkami a komfortně a rychle až k terminálu. Není obvykle navíc tak přeplněná.

Linka, kterou nedoporučuji

Nejméně oblíbená linka autobusu číslo 191, jede přes 50 minut od Terminálu 1 a Terminálu 3 až na metro Anděl (trasa B). Právě díky dlouhé době jízdy tuto možnost nedoporučuji. Kompletní jízdní řád linky 191 mezi letištěm a metrem Anděl.

Noční spojení z letiště na metro

Mezi 23:50 až 3:54 hodinou ranní je nutné využít noční autobusovou linku 910, která vyjíždí dle následujícího jízdního řádu. Napojuje se na stanici metra Petřiny (trasa A) s dobou jízdy 20 minut, nicméně tou dobou již nejezdí metro (kdy jezdí poslední metro zde) a můžete tak pokračovat noční linkou na celou řadu míst do centra viz obrázek. Z toho důvodu není ani zobrazen na obrázku výše.

Doprava z Praha hlavní nádraží na Letiště Praha (autobus)

Ze stanice metra Praha hlavní nádraží se na Letiště Václava Havla Praha dopravíte nejrychleji linkou autobusu AE (Airport Express). Ten je zbarven do modrých barev a odjíždí přímo ze zastávky před budovou hlavního nádraží v úrovni silnice magistrála. Doba jízdy autobusu je 25-40 minut, je zde velký prostor na zavazadla přímou linkou se dostanete až k Terminálu 1 nebo Terminálu 2. Doprava zpět z Letiště Praha na hlavní nádraží probíhá pouze od Terminálu 1.

Cena jízdenky je 60 Kč v jednom směru a tuto linku můžete využít od půl sedmé ráno až do deseti hodin večer (vždy v půl hodinových intervalech). Jde o nejpříjemnější dopravu z hlavního nádraží na Letiště Praha.

Zdroje a odkazy

Metro » Praha » Metro na Letiště Praha
Článek sepsal a naposledy aktualizoval David dne

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *