🚇 Metro na Letiště Praha

Metro » Praha » Metro na Letiště Praha
Mapa metra Praha

Doprava metrem z centra Prahy až na Letiště Václava Havla Praha je stále v nedohlednu. V posledních letech se nicméně vzdálenost, kterou urazíte v metru k přestupní stanici na autobus lehce prodloužila. Pojďme si ukázat z jakých stanic metra se již přímo napojíte na autobusy přímo spojené s letištěm. Jak jsem již nastínil – přímá doprava metrem až na pražské letiště neexistuje.

Doprava z Letiště Praha autobusem a metrem do centra Prahy
Napojení na metro (pro zvětšení obrázku klikni)

Nejvíce využívaná stanice

Nejen turisté, ale i obyvatele žijící v celé Praze, kteří se chtějí dostat na letiště městskou hromadnou dopravou využívají kombinaci přestupů v rámci metra a přestup na autobus na stanici metra Nádraží Veleslavín (trasa A). Odtud přestoupí na autobus linky 119, který již frčí rovnou k terminálu

Oblíbená alternativa

Pro obyvatele Prahy, kteří bydlí na úseku metra Zličín – Anděl, včetně mě, bych doporučil spíše stanici metra Zličín (trasa B). Důvodem je skvělé napojení na autobusovou linku 100, která jede jen s pár zastávkami a komfortně a rychle až k terminálu. Není obvykle navíc tak přeplněná.

Linka, kterou nedoporučuji

Nejméně oblíbená linka autobusu číslo 191, jede přes 50 minut od Terminálu 1 a Terminálu 3 až na metro Anděl (trasa B). Právě díky dlouhé době jízdy tuto možnost nedoporučuji. Kompletní jízdní řád linky 191 mezi letištěm a metrem Anděl.

Noční spojení z letiště na metro

Mezi 23:50 až 3:54 hodinou ranní je nutné využít noční autobusovou linku 910, která vyjíždí dle následujícího jízdního řádu. Napojuje se na stanici metra Petřiny (trasa A) s dobou jízdy 20 minut, nicméně tou dobou již nejezdí metro (kdy jezdí poslední metro zde) a můžete tak pokračovat noční linkou na celou řadu míst do centra viz obrázek. Z toho důvodu není ani zobrazen na obrázku výše.

Zdroje a odkazy

Článek sepsal a naposledy aktualizoval David dne

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *