🚇 Athény – metro, doprava, jízdenky

Metro v Athénách je podobně jako metra v dalších evropských i světových metropolí nejlepším, nejrychlejším a nejlevnějším prostředkem jak se v hlavním městě Řecka dopravovat. V posledních letech prošlo athénské metro změnou v podobě přechodu z papírových jízdenek na plastové karty.

Kolik za nejlevnější ubytování v Athénách? →

Za sdílení Vašich zkušenosti s dopravou po Athénách v komentářích budu velmi vděčný. Pomůžete tak vylepšovat tento obsah. Děkuji.

Typy jízdenek a jejich ceny

Od léta minulého roku se zcela změnil systém jízdného v athénském metru. Již se neplatí za papírové lístky, ale používají se dobíjecí elektronické karty podobně jako například v Londýně Oyster karta. Turnikety, které načítají data z elektronické karty jsou umístěny u všech vchodů do metra. Existují tři typy:

Všechny tři typy lze nabíjet na úřade athénského metra nebo v automatech v prostorách stanic.

Ceny jízdenek a jízdného v athénském metru

Doprava z/na mezinárodní letiště

Relativně vzdálené mezinárodní letiště v Athénách leží východně od centra města. Naštěstí je letiště s centrem města spojeno nejen autobusovou společností Attika, ale také linkou metra číslo 3. Doba jízdy sice přesahuje 40 minut a jízdenka na hodinu a půl stojí neuvěřitelných 10 €. I tak je ovšem možnost naskočit do podzemí velmi příjemná.

7 dní v týdnu v půl hodinových intervalech jezdí metro od půl sedmé ráno do 23:30. Vystoupit musíte na stanici Syntagma (centrum Athén).

Odkazy

Mapa metra (plánek) Athény

Mapa metra Athény (klikni pro zvětšení mapy)
Mapa metra Athény (klikni pro zvětšení mapy)

Metro » Evropa » Athény
Článek sepsal a naposledy aktualizoval David dne

Otázky a odpovědi

 • Stephanie Mičolová 12.1.2024, 12:15

  Zdravím, chápu tedy dobře, že si můžu koupit papírovou jizdenku Athena ticket na 5 dnů a žádnou jinou po dobu 5 dní nebudu potřebovat? Pouze na letiště a zpět?

 • Sarlota 12.1.2024, 12:15

  Aktuální informace ohledně cen. Lístek na 5 dní stojí 8,20, na 90 minut po městě 1,20 a včera jsme z centra na letiště jeli metrem a vlakem za 9 euro. Naopak z letiště se autobusem dostanete za 5,50.

  • tony 12.1.2024, 12:15

   Díky moc za informace. Athény to mají tragicky informačně zvládnuto a těžce se mi tyto informace dohledávají. Takhle od někoho přímo z místa je to nejlepší 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *