🚇 Barcelona – metro, doprava, jízdenky

Katalánská Barcelona, město světoznámého umělce A. Gaudiho, jehož umělecké směry můžeme pozorovat na každém rohu barcelonských ulic. Město, které kombinuje ohromující stavby s písečnými plážemi a chutnou gastronomií. A pokud právě sem míříte na vaši dovolenou, eurovíkend či snad za studiem, uvítáte tento krátký popis barcelonského metra. Metro v Barceloně je totiž nejspolehlivějším, nejjednodušším i nejrychlejším prostředkem veřejné hromadné dopravy.

Kolik stojí nejlevnější ubytování v Barceloně? →

Metro Barcelona

Metro v Barceloně provozuje dopravní podnik TMB (Transports Metropolitans de Barcelona), skládá se z 8 linek a celkově 158 stanic.

Značení barcelonského metra se skládá z písmene L, číslice, barvy a někde také názvem počáteční a cílové stanice. Například L3 Zona Universitària / Trinitat Nova.

Linky a mapa metra

Níže přikládám náhled plánku metra v Barceloně, který vám doporučuji stáhnout v .pdf a plné kvalitě zde: metro-barcelona.pdf

Plánek je možné také získat na každé stanice metra.

Mapa metra v Barceloně

A kompletní jmenný seznam linek metra:

Výše jsem psal, že barcelonské metro má 8 linek, některé z nich se totiž rozdvojují. V seznamu výše je také uvedena lanová dráha FM ze stanice Paral-lel do Parc de Montjuic.

Jízdenky na barcelonské metro

Ačkoliv na stránkách TMB najdete několik desítek variant v podobě jízdného, prakticky jako běžný turisté využijete jen následující varianty, a to:

Pro cestu metrem z letiště platí speciální jízdné.

Pro další cesty platí, že jízda není časově omezena, ale jízdné platí do té doby, jakmile opustíte turnikety u východu.

10 jednorázových jízdenek můžete využít ve vícero lidech. U vstupu skrze turnikety předáte jízdenku dalšímu, který ji použije taktéž. To stejné platí u výlezu z metra. Nedoporučuji využívat turniket najednou pro vícero osob bez řádného označení pro všechny cestující. Na většině stanic jsou pracovníci metra a dostali byste pokutu.

Celodenní jízdenka je platná na 24 hodin, nikoliv jen do půlnoci daného dne.

Cena jízdného

Výše jsme si uvedli nejčastější jízdenky, nyní si řekněme, kolik stojí. Uvedené ceny jsou platné pro cesty v rámci jedné zóny. U běžných cest napříč Barcelonou nepojedete dále, než na letiště, které leží v zóně 2 a platí pro něj speciální jízdné.

Užitečné odkazy


Metro » Evropa » Barcelona
Článek sepsal a naposledy aktualizoval David dne

Otázky a odpovědi

  • ČSK Rail 12.1.2024, 12:15

    Moc pěkné stránky. Pomohly, jsou přehledné, jsou na nich informace jaké potřebuji, jsem s nimi moc spokojený. Hodnocení? 100%

  • tony 12.1.2024, 12:15

    Díky moc, toho si moc vážím. Nějaké zkušenosti s cestováním v MHD v Barceloně?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *