🚇 Chicago – metro, doprava, jízdenky

Chicago po New Yorku a Los Angeles třetím nejlidnatějším městem v USA. Nachází se ve státu Illinois u břehů Michiganského jezera. Díky své poloze zde bývá velmi větrné počasí, díky čemuž si vysloužilo přezdívku Větrné město – Windy City.

Hromadnou dopravu v Chicagu provozuje státní dopravce CTA – Chicago Transit Autorithy. Vedle nespočtu autobusových linek budete využívat místní metro. Metro je jak podzemní, tak i nadzemní a je zvané „L“.

Kolik stojí nejlevnější ubytování v Chicagu? →

Metro v Chicagu

Chicagské metro je složené z 8 linek, které jdou snadno rozeznat podle svých barev. Metro v Chicagu je pojmenováno písmenem L – „el“ jako „elevated“. Což je přeloženo jako nadzvednutý. Tratě metra totiž vedou z větší části v nadzemní poloze – tratě jsou vystavěny na pilířích.

To je dobré zejména pro snadnou orientaci po městě. V centru města, ale i na předměstí poznáte danou linku metra velmi snadno – je zabarvena nebo podsvícena svou barvou, linky jsou následující:

Loop v centru města

Všechny linky metra se spojují v centru Chicaga. Najdete zde tzv. smyčku, anglicky loop, což vám usnadní orientaci a zpříjemní přestup mezi jednotlivými linkami metra. Ať vystoupíte na jakékoliv stanici metra v této smyčce, nacházíte se v hlavním centru dění Chicaga. Například k stříbrné fazoli, kterou najdete v Millenium parku, se dostanete nejlépe ze stanice Monroe.

Dalšími stanicemi v centru jsou: Jakcson, Washington, Wabash, Madison, Clark, State, Lake, Wells či LaSalle.

Další veřejná doprava po městě

Součástí městské hromadné dopravy v Chicagu jsou také autobusy. Nejdůležitější jsou autobusy, což je páteř povrchové dopravy ve městě.

Cena – kolik stojí jízdenky

Pravděpodobně tou nejzajímavější částí celého systému hromadné dopravy v Chicagu je její cena. Pokud hledáte odpověď na otázku – Kolik stojí lístek do metra v Chicagu, zde najdete odpověď.

Jednoduchý lístek do metra vás vyjde na 2.25$. Pokud se chystáte do Chicaga na delší dobu, doporučuji neváhat a zakoupit celodenní pasy. Více denní jízdenky stojí následovně:

Cena jízdenky z letiště stojí 5$, využít však můžete bez problémů více denní pas.

Kde zakoupit jízdenky?

Jízdenku zakoupíte v každém vstupu do metra, kde naleznete samoobslužný terminál. Obdržíte kartu z tvrdého papíru, kterou pokaždé přiložíte u vstupu do metra. Ten je tvořen několika obousměrnými turnikety.

Z letiště do centra Chicaga

Dopravu z letiště do města je nejlepší zvolit právě v podobě podzemní dráhy. Modrá linka metra zajíždí až přímo na letiště. Stanici najdete podle směrových ukazatelů CTA transport, která se nachází mezi terminály zhruba uprostřed spojovacího tunelu. Kolik stojí doprava z letiště? Jízdné z letiště má jiný tarif, oproti částce, která stojí klasická jízdenka, zde zaplatíte dvakrát tolik, tedy 5$. Výhodou však je, že zde platí právě i několikadenní jízdenky. Proto doporučuji místo jednorázového lístku zakoupit vícedenní. Lístek do metra koupíte přímo před vstupem do stanice – je zde několik samoobslužných automatů, platit lze pouze debetní nebo kreditní kartou.

Odkazy:

Transit Chicago:  www.transitchicago.com

Mapa (+ plánek) metra v Chicagu

Mapa metra Chicago (klikni pro plný formát)
Mapa metra Chicago (klikni pro plný formát)

Metro » Amerika » USA » Chicago
Článek sepsal a naposledy aktualizoval David dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *