🚇 Frankfurt – metro, doprava a jízdenky

Metro » Evropa » Německo » Frankfurt
Metro Frankfurt

Frankfurt nad Mohanem je nazýván finančním srdcem Evropy. Nachází se na jihu německé spolkové země Hesensko a žije zde necelých 700 tisíc obyvatel. Frankfurtský U-Bahn není plnohodnotné metro, ale v centru města se od metra nikterak neodlišuje. Orientovat se ve zdejším metru není vůbec těžké, vše je precizně označeno, a to jak německy, tak i anglicky.

Linky metra

Linky jsou zde rozděleny do 3 svazků. Každý svazek má v centru města úsek společný pro příslušné linky a na okraji města se svazky větví.

Modrý svazek A – linky U1, U2, U3, U8 a U9 – společný úsek: Südbahnhof – Heddernheim. Dále se linky na severozápadě města rozbíhají do konečných stanic: Bad Homburg, Oberursel-Hohemark, Riedberg, Nieder-Eschbach a Ginnheim.

Fialový svazek B – linky U4 a U5 – Bockenheimer Warte – Enkheim/Preungesheim

Oranžový svazek C – linky U6 a U7 – Heerstrasse/Hausen – Ostbahnhof/Enkheim.

Cena jízdenky

Frankfurt je jednou tarifní zónou v rámci integrované dopravy Rhein Main Verkehrsverbund. Základní jednorázová jízdenka umožňuje jednu jízdu s přestupem. Neumožňuje však cestu tam i zpátky, okružní cestu ani cestu s delší přestávkou.

Druhy jízdenek

Jednorázová – 2,60 EUR

Denní jízdenka – 6,40 EUR

Výhodné jsou celodenní jízdenky pro skupinu 2 – 5 lidí.

Kde jízdenku zakoupit

V automatu u každého vstupu do stanice U-Bahnu, S-Bahnu a na mnohých tramvajových zastávkách. Jízdenky je také možno zakoupit u řidičů autobusů (bez přirážky).

Další městská doprava

Nejrychlejší dopravu po městě zajišťuje městská železnice S-Bahn (linky S1 až S9). S-Bahn lze využít jak při cestách po městě, tak i za město. Síť U-Bahnu a S-Bahnu ještě doplňují tramvaje a trolejbusy. Na všech druzích dopravy platí totožné jízdenky. Stejně jako metro je i povrchová doprava precizně označena a informovanost cestujících je na vysoké úrovni – na většině zastávek nalezněte mapu sítě i mapu blízkého okolí.

Doprava na letiště

U Frankfurtu nad Mohanem se nachází největší německé letiště, které je zároveň jedním z nejdůležitějších letišť na světě. Z centra města se na letiště dostanete S-Bahnem – linkami S8 nebo S9 z frankfurtského hlavního nádraží. Na letišti samotném pak lze pro cestování mezi terminály využití bezplatnou lehkou dráhu – automatický vláček na pneumatikách.

Odkazy

Frankfurt
4.6 hlasů: 73
Článek sepsal a naposledy aktualizoval David dne

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *