🚇 Jak se dostat na Karlův most metrem?

Jak se nejlépe dostat na Karlův most metrem, autobusem a tramvají? Mapa aneb Kde je nejbližší zastávka tramvaje i metra z obou stran Vltavy?

MetremTramvajíAutobusem • Mapa kolem mostu

Metrem na Karlův most

Karlův most je nejlépe dostupný ze stanice metra A Staroměstská. Vystoupíte do ulice Kaprova a na křižovatce zahnete do ulice Křižovnická, která Vás už dovede až ke Staroměstské mostecké věži na kraji Karlova mostu. Vzdálenost od výstupu z metra a Karlovým mostem je přibližně 350 metrů.

Na druhém řeku Vltavy je nejbližší zastávka metra A Malostranská. Ke Karlovu mostu se vydáte ulicí Klárov a budete pokračovat rovně ulicí U Lužického semináře až narazíte na Karlův most ze strany od Pražského hradu. Tato cesta je přibližně 500 metrů dlouhá.

Tramvají na Karlův most

Vůbec nejblíže se ke Karlovu mostu dostanete pražskou MHD v tramvaji. Konkrétně zastávka Karlovy lázně, kde staví tramvaje číslo 1, 2, 17, 18 a noční 93. Od této zastávky projdete ulicí Smetanovo nábřeží přibližně 150 metrů a budete na začátku Karlova mostu.

Na druhém břehu je nejbližší tramvajová zastávka ke Karlovu mostu vzdálená přibližně 230 metrů a jmenuje se Malostranské náměstí – zde vystoupíte a vydáte se ulicí Mostecká, která volně navazuje na Karlův most.

Autobusem na Karlův most

Stejně tak autobusem vystoupíte nejblíže (na straně Pražského hradu) na zastávce Malostranské náměstí na lince číslo 194. Na opačném břehu je nejblíže linka autobusu také číslo 194 na zastávce Mariánské náměstí nebo opět Staroměstská.

Mapa dopravy blízko Karlova mostu

Jak se nejblíže dostat na Karlův most metrem?

V sekci doprava ke Karlovu mostu metrem ukazuje nejbližší zastávky metra od mostu na obou březích Vltavy. Obě jsou vzdáleny kolem 400 metrů.

Jak se dostat na Karlův most tramvají či autobusem?

Nejlepší dostupnost ke Karlovu mostu je tramvají na pravém břehu řeky. Mapa a názvy zastávek tramvají blízko Karlova mostu najdete zde. Případně můžete využít i dopravu ke Karlovu mostu autobusem.

Metro » Jak se dostat na Karlův most metrem?
Článek sepsal a naposledy aktualizoval David dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *