🚇 Kodaň – metro, doprava a jízdenky

Kodaňské metro funguje až od roku 2002 a díky tomu jde o velmi moderní dopravní systém, který se obejde bez řidičů. Metro v Kodani je přes 20 kilometrů dlouhé, má 22 zastávek metra a prvních 8 zastávek mají obě trasy společné.

Kolik za nejlevnější ubytování v Kodani? →

Ceny jízdenekDoprava z/na letištěLinky a stanice • Mapa metra

V současné době jsou ve výstavbě dvě nové trasy metra 3 a 4, které by měli být dokončeny tento rok (na plánku níže jsou již vyznačeny). Jízdenky zakoupené pro jízdu v metru platí i v autobusech či vlacích městské hromadné dopravy v Kodani.

Ceny jízdenek

Systém jízdenek určuje cenu v závislosti na počtu zón, které projedete. Vždy doporučuji koupit jízdenku neboť pokuty za jízdu na černo jsou 750 DKK (cca. 2.500 Kč). Lístek si můžete koupit v automatech v metru či na autobusových zastávkách nebo v obchodech 7/11 či podobných trafikách. Platit můžete dánskými korunami nebo kreditní kartou.

Doprava z/na letiště

Pro jízdu z letiště v Kodani do centra města projedete 3 zóny a lístek Vás tak bude stát DKK 36. Zastávka metra na letišti se jmenuje Lufthavnen a přímo z letiště se tak dostanete do celé Kodaně v četně centra podzemní dráhou. Lístek stojí 36 dánských korun a při cestě projedete 3 zóny. Intervaly odjezdů metra mezi centrem a letištěm jsou přibližně 5 minut a ve večerních hodinách (mimo špičku) přibližně každých 15 minut.

Linky a stanice

Odkazy na zajímavé zdroje

Mapa metra v Kodani

Mapa metra Kodaň (klikni pro zobrazení ve velkém formátu)
Mapa metra Kodaň (klikni pro zobrazení ve velkém formátu)

Metro » Evropa » Kodaň
Článek sepsal a naposledy aktualizoval David dne

Otázky a odpovědi

  • Havlík Ondřej 16.1.2021, 8:35

    Už otevřeli i 3 a 4. Opravit, prosím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *