🚇 Mnichov – metro, doprava a jízdenky

Mnichov je hlavní město Bavorska a se svými 1,3 miliony obyvatel patří mezi největší města v Německu. Rozkládá se pod Alpami na řece Isar. Páteří městské dopravy je městská rychlodráha(S-Bahn) a metro (U-Bahn)

Kolik za nejlepší ubytování v Mnichově? →

S-Bahn – městská rychlodráha

Páteř systému městské rychlodráhy je městský tunel ve směru východ – západ. V něm je vedena velká část linek, které nabízejí velmi časté spojení na nejvytíženější relaci. Linky S dále pokračují do sousedních měst. Provozovatel systému S-Bahn jsou Německé železnice (DB) a vlaky jsou červené s bílým pruhem. Soupravy jsou nízkopodlažní, mají mnoho dveří a v centru plní funkci metra. Mimo centrum města jsou linky S vedeny po klasických železničních tratích. Systém S Bahn má 9 linek (S1, S2, S3, S4, S6, S7, S8 vedlejší linky S20 a S27) a doplňkovou linku A.

U-Bahn – metro

Částečně podzemní dráha, která spojuje významné městské čtvrtě s centrem města. Oproti S-Bahn má vlastní infrastrukturu a stanice, ale v případě křížení s městskou rychlodráhou je umožněn přestup. Metro je provozováno místním dopravním podnikem a soupravy mají modrou (modrobílou) barvu. V provozu je 7 linek (U1 – U7).

Další městská doprava

V Mnichově jsou v provozu také tramvaje a autobusy, důležité autobusové linky jsou pojmenovány MetroBus a jezdí vedle tramvají a metra v častých intervalech.

Tarif a jízdné

Jízdenku zakoupíte v automatech na zastávkách a stanicích MHD a železnice, v Mnichově je možné zakoupit jízdenku také v automatu, který se nachází přímo v tramvaji / autobuse. Platit kartou je možné ve vybraných automatech a zákaznických centrech. Jízdenka platí ve všech druzích městské dopravy.

Vybrané jízdné:

Zóny:

Mnichov se rozkládá ve 4 tarifních zónách, rozdělených podle vzdálenosti od centra. Pro pohyb po městě Vám postačuje pouze první zóna, ale například na cestu na letiště musíte zakoupit všechny 4 zóny.

Jednorázové jízdenky není možné použít pro zpáteční cest, celodenní jízdenka platí do 6:00 následujícího dne

Doprava na letiště

Letiště je s městem spojeno linkami městské rychlodráhy S1 a S8, je nutné si pro cestu zakoupit všechny 4 zóny.

Odkazy:

Mnichovský dopravní podnik – MVG.de

Organizátor dopravy – kompletní přehled tarifů a spojení – https://www.mvv-muenchen.de/

Mapa metra Mnichov (pro zvětšení klikni)
Mapa metra Mnichov (pro zvětšení klikni)

Metro » Evropa » Německo » Mnichov
Článek sepsal a naposledy aktualizoval David dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *