🚇 Metro Mnichov – metro, doprava, jízdenky

Jaké zóny má metro v Mnichově? Cena jízdenky v U-Bahnu a MHD Mnichov v tabulce. Mapa mnichovského metra včetně aktuální dopravní situaci. Mnichov je hlavní město Bavorska a se svými 1,3 miliony obyvatel patří mezi největší města v Německu. Rozkládá se pod Alpami na řece Isar. Páteří městské dopravy je městská rychlodráha (S-Bahn) a metro (U-Bahn)

Rychlodráha S-BahnCena jízdenekDoprava na letiště • Mapa metra

Kolik za nejlepší ubytování v Mnichově? →

S-Bahn – městská rychlodráha

Páteř systému městské rychlodráhy je městský tunel ve směru východ – západ. V něm je vedena velká část linek, které nabízejí velmi časté spojení na nejvytíženější relaci. Linky S dále pokračují do sousedních měst. Provozovatel systému S-Bahn jsou Německé železnice (DB) a vlaky jsou červené s bílým pruhem. Soupravy jsou nízkopodlažní, mají mnoho dveří a v centru plní funkci metra. Mimo centrum města jsou linky S vedeny po klasických železničních tratích. Systém S Bahn má 9 linek (S1, S2, S3, S4, S6, S7, S8 vedlejší linky S20 a S27) a doplňkovou linku A.

U-Bahn – metro

Částečně podzemní dráha, která spojuje významné městské čtvrtě s centrem města. Oproti S-Bahn má vlastní infrastrukturu a stanice, ale v případě křížení s městskou rychlodráhou je umožněn přestup. Metro je provozováno místním dopravním podnikem a soupravy mají modrou (modrobílou) barvu. V provozu je 7 linek (U1 – U7).

Další MHD

V Mnichově jsou v provozu také tramvaje a autobusy, důležité autobusové linky jsou pojmenovány MetroBus a jezdí vedle tramvají a metra v častých intervalech.

Cena jízdenek

Jízdenku zakoupíte v automatech na zastávkách a stanicích MHD a železnice, v Mnichově je možné zakoupit jízdenku také v automatu, který se nachází přímo v tramvaji / autobuse. Platit kartou je možné ve vybraných automatech a zákaznických centrech. Jízdenka platí ve všech druzích městské dopravy.

Vybrané jízdné:

Zóny:

Mnichov se rozkládá ve 4 tarifních zónách, rozdělených podle vzdálenosti od centra. Pro pohyb po městě Vám postačuje pouze první zóna, ale například na cestu na letiště musíte zakoupit všechny 4 zóny.

Jednorázové jízdenky není možné použít pro zpáteční cest, celodenní jízdenka platí do 6:00 následujícího dne

Doprava na letiště

Letiště je s městem spojeno linkami městské rychlodráhy S1 a S8, je nutné si pro cestu zakoupit všechny 4 zóny.

Odkazy:

Mapa metra a MHD

Mapa metra Mnichov (pro zvětšení klikni)
Mapa metra Mnichov (pro zvětšení klikni)

Kde najít mapu metra Mnichova ke stažení v PDF?

Mapu mnichovského metra ve formátu PDF ke stažení najdete v sekci Mapy ke stažení v nejlepší možné variantě. Současně zde najdete mapy městské hromadné dopravy v Mnichově, tedy včetně autobusů.

Kolik stojí lístky do MHD v Mnichově?

Cena jízdenek se dělí podle délky platnosti a způsobu užití. Kompletní ceník jízdného v Mnichově najdete v článku viz výše. Své dotazy neváhejte napsat do komentářů pod článkem.

Metro » Evropa » Německo » Metro Mnichov
Článek sepsal a naposledy aktualizoval David dne

Otázky a odpovědi

 • Zdeněk Opletal 12.1.2024, 12:15

  Pro jízdu metrem U6 ze stanice Frotmaning na konečnou (3 zastávky) a dále autobusem X660 na Achering Hauptstrase, stačí koupit jeden lístek? Na kolik zón?

  • tony 12.1.2024, 12:15

   Dobrý den, stačit Vám bude tato jízdenka: Jednorázová jízdenka (max. 4 stanice a méně než 1 hodinu) = €1.60

 • Lucia 12.1.2024, 12:15

  Dobrý deň, aký lístok mám, prosím, zakúpiť, keď cestujem metrom z Am Messesee 2, 81829 München do Munich Central Station (píšu na mapách, že je to metrom U2 13 zastávok). Ďakujem za pomoc

 • Kateřina Jánská 12.1.2024, 12:15

  Dobrý den, když si koupím Tageskarte na čtyři zóny, platí mi to i pro Ismaning a Freising? Stále není možné koupit si Deutschland Ticket a nechci si kupovat zvlášť lístek na krátký úsek s S-Bahn a zvlášť pro každý z Dorfů, stačí mi tedy Tageskarte?
  Mockrát děkuji

 • David 12.1.2024, 12:15

  Dobrý den,
  stačí mi jednorázová jízdenka na cestu od Munchen ost k Allianz areně?

 • Olga Hlavatá 12.1.2024, 12:15

  Jakou jízdenku mám zakoupit ze stanice Marienplatz do stanice Olympiazentrum

 • Jana 12.1.2024, 12:15

  Dobrý den, rádi bychom se s přáteli dostali ze zastávky Kreillerstraße do centra, plus se chceme pohybovat centru. Jsme 4 s chteli bychom jizdenku na cely den. Jakou zakoupit? Na jake zony. Předem dekuji za odpoved.

  Jana B.

 • Juraj Kováč 12.1.2024, 12:15

  Dobrý deň, je možné zakúpiť aj viacdnove lístky?

 • Jana Radicsová 12.1.2024, 12:15

  Dobrý den.
  Chtēla bych jízdenku na 3 dny pro všechny zóny. 1 dospělý a 1 dítě 14 let. Co si mám přesně koupit?
  Děkuji

 • Mirek 12.1.2024, 12:15

  Dobrý den,
  Jakou jízdenku budu potřebovat pro cest metrem ze stanice München HBF do stanice Karl-Preis-Platz.
  Děkuji za odpověď.

 • Martina Krejci 12.1.2024, 12:15

  Dobrý den,jakou jízdenku si mám koupit v Mnichově,pokud vyjedu z autobusem 55 ze zastávky Waldheimplatz k Pep(6zastavek),poté U Bahna ze stanice Neuperlach zentrum do Hlavní nádraží a pak 1zastavkz tramvají na ZOB Hackerbrücke.Dekuji předem moc za radu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *