🚇 Neapol – metro, doprava a jízdenky

Metro » Evropa » Itálie » Neapol
Neapol v Itálii mapa metra plánek stanice

Metro v italské Neapoli je klíčovou součástí městské hromadné dopravy tohoto města. Pokud si představíme téměř 6.000.000 obyvatel, kteří využívají pouze dvě linky metra – je rázem jasné jak klíčové neapolské metro pro jeho obyvatele i turisty je.

Ceny jízdnéhoDoprava z/na letištěStanice a linky • Mapa metra (plánek) Neapol

Pojďme se podívat na stanice, ceny jízdného i plánek celé městské hromadné dopravy v Neapoli. Za Vaši zpětnou vazbu (pozitivní či negativní) v komentářích budu vděčný.

Ceny jízdného

Jízdenky na metro se kupují podobně jako u nás obvykle v trafikách s tabákem či automatech ve vestibulu metra. Označení lístku je také totožné jako u nás.

Doprava z/na letiště

Bohužel metro v Neapoli není nijak přímo spojeno s mezinárodním letištěm, které se nachází přibližně 30 minut jízdy autobusem z centra města. Linka autobusu Alibus, která jezdí z letiště (jízdenka na hodinu a půl stojí 5€), Vás doveze až na hlavní nádraží odkud můžete přestoupit na metropolitní vlaky linky 2 a následně přestoupit na metro.

Stanice a linky

Vozy metra v Neapoli Linka 1 a Linka 6
Vůz Linky 1 (vpravo) a vůz Linky 6 (vlevo)

Zajímavé odkazy a zdroje

Mapa metra (plánek) Neapol

Mapa metra Neapol (klikni pro zvětšení)
Mapa metra Neapol (klikni pro zvětšení)

Stanice metra v Neapoli patří k nejkrásnějším na světě

Neapol
5, 2
Článek sepsal a naposledy aktualizoval David dne

Otázky a odpovědi

 • Lkprak 10.5.2019, 21:25

  Tady si to trochu ověřte, prosím. Linka metra 1, je klasické metro, jež tvoří v centru jakousi smyčku (čímž překonává místní výškové rozdíly) a má žlutou barvu. Linka 2 má vámi zmiňovanou modrou baru, ale je to v podstatě městská železnice, kde se na dlouhém (a z velké části podzemním) úseku prolíná několik linek, díky kterému je na tomto úseku velmi krátký interval.
  Linka 6 je opět klasické metro, zatím má jen několik stanic, nicméně se buduje jeho prodloužení (a někde jsem dokonce četl, ale to berte fakt s rezervou, že je momentálně mimo provoz a bude opět uvedeno do provozu současně s tím prodloužením). Co je však hlavní pointa, linka 2 není pravděpodobně zaintegrována do neapolské MHD, běžné lístky (včetně celodenních) zde neplatí a lístky na tuto linku se kupují zvlášť. Existuje snad nějaká globální jízdenka, ale běžné automaty jí nenabízí (nebo jsem si toho alespoň nevšiml).

 • tony 10.5.2019, 21:48

  Děkuji moc za zpětnou vazbu a opravu! Zítra to projdu, řádně zkontroluji a v textu opravím. Díky

 • Lkprak 11.5.2019, 18:06

  Ty barvy linek 2 a 6 máte prohozený. Mrkněte na tu mapu, kterou tu máte, tam jsou ty barvy správně.

 • tony 13.5.2019, 8:36

  Děkuji, opraveno. Tak už snad konečně v pořádku 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *