🚇 Peking – metro, doprava, jízdenky

Pekingské metro je stejně jako v jiných obřích metropolích nejrychlejším způsobem přepravy napříč celým městem. Pod i nad zemí zde najdete neuvěřitelných 21 linek + jedna expresní linka na letiště.

Kolik za nejlevnější ubytování v Pekingu? →

Ceny jízdenekDoprava z/na letištěOdkazy a zdroje k článku • Mapa metra (plánek)

Jde o jedno z největších meter na celém světě a vyznat se tu by se na první pohled mohlo zdát problematické… Opak je pravdou. Skvělé značení stanic i přehledný tarifní systém velmi pomáhá v orientaci i zahraničním turistům.

Ceny jízdného

Ceny lístku do metra v Pekingu jsou závislé na vzdálenosti. Všechny stanice metra jsou přímo ve vozu označovány nejen čínsky, ale také v angličtině. Všechny jízdenky jsou vystavovány pouze na použití v jednom dni.

Doprava z/na letiště

Od roku 2008 funguje expresní linka z centra Pekingu přímo na pekingské letiště. Funguje od 6:20 ráno do 23:00 večer. A vyjíždí každých 10 minut.

Trasa metra je následující (a proto se liší doby jízdy viz níže): Dongzhimen → Sanyuanqiao → T3 → T2 → Sanyuanqiao → Dongzhimen

Terminál 3 → stanice Dongzhimen: 30 minut; Dongzhimen →Terminál 3: 16 minut
Terminál 2 → stanice Dongzhimen: 21 minut; Dongzhimen →Terminál 2: 35 minut

Ceny jednosměrné jízdenky je vyšší neboť jde o expresní a velmi rychlou přepravu. Cena za osobu v jednom směru je tak CNY 25 (cca 84 Kč).

Odkazy a zdroje k článku

Mapa metra (plánek)

Mapa metra Peking (pro stažení klikni zde)
Mapa metra Peking (pro stažení klikni zde)

Metro » Asie » Peking
Článek sepsal a naposledy aktualizoval David dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *