🚇 Petrohrad – metro, doprava, jízdenky

Ač není petrohradské metro tak přehnaně honosné jako metro v Moskvě, najdete zde několik stanic, které se každoročně umisťují na nejvyšších příčkách nejkrásnějších stanic metra na světě. Soupis těch nejkrásnějších zastávek najdete níže.

Kolik za nejlevnější ubytování v Petrohradu? →

Ceny jízdenekLinky, trasy a staniceDoprava z/na letiště • Mapa metra Petrohradu

Metro v Petrohradu drží jeden pevný rekord – jde o nejhlubší metro na světě a druhé nejdelší v celém Rusku. 5 linek s téměř 70 stanici měsíčně přepraví miliony cestujících. Hlavní charakteristikou tohoto metra je nízká cena za jízdenky, která se jen tak někde na světě nevidí.

Ceny jízdenek

Jízdenky do petrohradského metra si můžete koupit u prodejních automatů nebo v trafikách obvykle blízko metra. Vstupy do metra najdete pod označením velkého modrého písmene „M“. Pro vstup do metra nepotřebujete klasické papírové jízdenky nýbrž žetony, které si zakoupíte a při vstupu vhodíte do turniketu. Můžete využít i dobíjecí Travel Pasy viz níže. Ty jsou ovšem určeny pro delší pobyty.

Linky, trasy a stanice

Bezesporu nejkrásnější a ikonická stanice metra v Petrohradu je stanice Avtovo. Mezi další nejkrásnější stanice, které byste při své návštěvě metra v Petrohradu neměli minout se řadí: Ploshchad Vosstaniya, Narvskaya, Tekhnologichesky Institut, Avtovo, Baltiyskaya, Kirosvsky Zavod

Doprava z/na letiště

Přímé napojení metra na mezinárodní letiště v Petrohradu sice neexistuje, můžete nicméně využít maršutky nebo autobusy, které se na metro napojují. Délka cesty z centra Petrohradu na letiště je přibližně 40-50 minut dlouhá a kromě přestupů v rámci metra (v závislosti na tom odkud cestujete) zahrnuje přestup na autobus / maršutku ve stanici Moskovskaya na lince číslo 2.

Zajímavé odkazy na zdroje

Mapa metra Petrohradu

Mapa metra Petrohrad (klikni pro zvětšení v plném formátu)
Mapa metra Petrohrad (klikni pro zvětšení v plném formátu)

Metro » Evropa » Rusko » Petrohrad
Článek sepsal a naposledy aktualizoval David dne

Otázky a odpovědi

  • a question 12.1.2024, 12:15

    Dobrý den, v říjnu 2020 budu v Petrohradu. Jak mohu cestovat do stanice Ploščaď Vosstaniya vlakem Finlya veřejnou dopravou? Děkuji za odpověď. Frantisek Ruzha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *