🚇 Stanice Anděl – metro, doprava a jízdenky

Metro » Praha » Anděl
Metro Praha

Stanice metra Anděl leží na trase žlutého metra B a je desátou stanicí v pořadí. Předchází jí devátá stanice Smíchovské nádraží a následuje jedenáctá stanice Karlovo náměstí.

Provozní doba je určena dle prvního a posledního metra. Vestibul metra se otevírá asi 30 minut před prvním příjezdem vlaku a zavírá asi 30 minut po posledním odjezdu vlaku.

Jak dlouho jede metro? Z Anděla na Zličín se jede 17 minut a směrem z Anděla na Černý Most jede metro 24 minut.

Jak vypadá stanice Anděl

Nástupiště je centrované a koleje jsou po obou stranách s prostupy.

Z nástupiště je možno vystoupit po obou stranách, z nichž jeden výstup vede k nákupnímu centru Nový Smíchov s vestibulem v úrovni ulice a druhý k autobusové stanici Na Knížecí s vestibulem pod úrovní ulice, k němuž vedou druhé eskalátory.

Směrem dolů na nástupiště z vestibulu metra jezdí eskalátory a uprostřed nástupiště je nově vybudován i výtah pro bezbariérový přístup.

Přestup na tramvaj a autobus

U Anděla můžete přestoupit z metra na tramvaje linky 1, 4, 5, 7, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 20, 21 a nočních linek 94, 98 a 99. Tramvajová zastávka je směrem k nákupnímu centru Nový Smíchov a konkrétně se zde nachází dvě obousměrné zastávky se stejnojmenným názvem Anděl.

Na autobus se vydejte druhým výlezem metra směrem ke stanici Na Knížecí. Jezdí odtud linky 120, 123, 137, 167, 191 a 231.

Z autobusové stanice vyjíždí také dálkový autobusy společnosti Regiojet na trase Písek, České Budějovice a Český Krumlov. Odjíždí ze zastávky číslo 1.

Významná místa v okolí stanice

U stanice metra Anděl dominuje především nákupní centrum Nový Smíchov.

Z přírody lze vypíchnout okolní parky Sacré Coeur, Mrázovka a Sady Na skalce. V docházkové vzdálenosti se nachází i Petřín.

Mapa a adresa

Stanici metra Anděl linky B najdeme v centru Prahy a městské části Smíchov. Adresa je Anděl, 150 00 Praha-Smíchov.

Stanice Anděl
Líbilo se metro?
Článek sepsal a naposledy aktualizoval David dne

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *