🚇 MHD Praha: Jízdné pro seniory nad 70 let (2022)

mhd praha jízdné pro seniory nad 70 let

Jaká je cena za jízdné v MHD Praha pro seniory (důchodce) nad 70 let v roce 2022? Podmínky přepravy v metru, autobusech, tramvajích, na lanové dráze a ve vlacích najdete v tomto článku.

Cena pro seniory nad 70 let

Pro seniory nad 70 let je cestování po Praze v městské hromadné dopravě ZDARMA. Není tedy třeba kupovat žádný lístek a turnikety můžete bez problémů projít. Co ale dělat při kontrole revizorem?

Jak prokázat svůj věk?

Pro cestování v pražském metru, tramvaji, lanové dráze na Petřín a v autobusech můžete při kontrole revizorem pouze ukázat svůj občanský průkaz či případně cestovní pas. V tuto chvíli Vám revizor odvětí „V pořádku, děkuji.“ a půjde dál. Máte však ještě možnost nechat si za poplatek vyřídit papírový Průkaz seniora 70+, který Vám poslouží i jako důkaz o věku pro cestování ve vlaku PID na území hl. města Prahy. Další možností je mít jeden z těchto identifikátorů:

mhd praha jízdné pro seniory nad 70 let

Metro » Praha » Cena za jízdné MHD Praha » MHD Praha: Jízdné pro seniory nad 70 let (2022)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval David dne

Otázky a odpovědi

  • Pížlová Helena 4.10.2022, 17:13

    Dobrý den, jsem mimopražská důchodkyně nad 70 let. Do Prahy pojedu příští týden a nevím, zda si mám koupit jízdenku na tramvaj / 15 min. jízdy /, nebo mohu jet zdarma. Do Prahy jezdím k lékaři pouze 2 x za rok a vždy jsem si raději koupila celou jízdenku. A to bych možná ani nemusela. Děkuji za odpověď. Pížlová H.

    • tony 4.10.2022, 21:14

      Dobrý den, jak je uvedeno v článku pro věk nad 70 let si nemusíte na pražskou tramvaj vůbec nic kupovat. Stačí že u sebe budete mít občanský průkaz (pro případnou kontrolu revizorem) a můžete vesele cestovat zdarma. Pěkný den Heleno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *