🚇 Stanice metra Chodov

Okrajové části Prahy jsou tvořeny převážně sídlištní zástavbou. Mezi nejhustěji osídlené oblasti našeho hlavního města (ale zároveň celé republiky) patří zcela určitě tzv. Jižní Město. Je tak logické, že již v době plánování současných linek metra v 60. a 70. letech se počítalo s tím, že metro bude zajíždět až sem. Jedna z nejrušnějších stanic této oblasti nese název Chodov.

Základní informace o stanici

Jízdní řád stanice metra Chodov

Jízdní řád Chodov (klikni pro zobrazení velkého formátu)
Jízdní řád Chodov (klikni pro zobrazení velkého formátu)

Historie metra Chodov

Stanice metra Chodov byla slavnostně otevřena 7. listopadu 1980. Ve stejný den byl totiž zprovozněn druhý úsek prodloužení tehdejší linky C. Nově se tak pražské metro prodloužilo od stanice Kačerov až po Háje. Výstavba této části trvala přibližně 5 let, přičemž z hlediska technologie se jedná o vyhloubené prostory.

Nástupiště

Celé nástupiště je pojato jako jedna veliká hala, ve které nenajdete jediný podpěrný sloup. Celé prostory jsou tak velice přehledné a vzdušné. Obklady u kolejiště jsou tvořeny hnědými zaoblenými půlválci.

Poslední 4 roky stanice disponuje zcela novým systémem osvětlení.

Východy a vestibuly

Ze stanice metra Chodov vede pouze jediný výstup, který má podobu klasického pevného schodiště (nachází se zde též bezbariérová plošina). To vede do přilehlého podzemního vestibulu, ze kterého vede několik východů a též důležitý podchod pod Roztylskou ulicí. Stanice disponuje též výtahem, takže je zcela bezbariérová.

Zajímavosti

Metro » Praha » Stanice metra Chodov
Článek sepsal a naposledy aktualizoval David dne

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *