🚇 MHD Praha: Jízdné pro děti

MHD Praha jízdné pro děti

Jaká je cena za jízdné pro děti v MHD Praha? Kolik stojí jízdenka pro děti do 6 let, od 6 do 15 let a od 15 do 18 let věku dítěte? Informace o cenách včetně prokazování věku najdete v tomto článku.

Jízdné pro děti od 0 do 6 let věku

Nejen v pražském MHD (autobusy, tramvaje, metro, lanová dráha a vlaky), ale dokonce v celém systému Pražské integrované dopravě (PID) mají cestování děti do 6 let věku zcela zdarma. Podmínkou však je doprovod alespoň jedné osoby, která je starší 10 let věku. Nesmí tedy cestovat sami.

Jízdné pro děti od 6 do 10 let věku

Děti cestující v MHD v Praze ve věku mezi 6 a 10 letem cestují také zcela bezplatně, ovšem pouze na území Prahy v pásmu P, 0 a B. Cestují zdarma tedy v metru, autobusech a tramvajích na území hl. města Prahy. Ve vlaku na území Prahy cestují zdarma avšak musí se prokázat, že splňují daný věk. Ve vlacích musí prokázat svůj věk buď žákovským průkazem nebo čipovou kartou nebo průkazem PID „Dítě 6-15“. Při cestování v regionu mají 50% slevu na jízdném.

Jízdné pro děti od 10 do 15 let věku

Děti ve věku od 10 do 15 let cestují v MHD Praha zdarma. Musí však prokázat svůj věk buď žákovským průkazem nebo čipovou kartou v PID Lítačka nebo průkazem PID „Dítě 6-15 let“. Pokud takto nedokáže prokázat svůj věk musí si zakoupit plnocennou jízdenku.

Cena za jízdné pro Juniory od 15 do 18 let

Bez ohledu na to zda jsou tito dorostenci studenty mají zlevněné předplatné jízdné dle ceníku. Na jednotlivém jízdném však junioři žádnou slevu nemají. Cena za předplatné kupóny pro Juniory od 15 do 18 let je následující:

 

MHD Praha jízdné pro děti

Dotazy o jízdném v MHD Praha pro děti

Jaká je cena za MHD Praha pro děti od 5 do 15 let?

Děti ve věku od 6 do 15 let cestují v MHD Praha (metro, autobusy, tramvaje, lanová dráha a vlaky) zdarma. Do 10 let věku nemusí svůj věk prokazovat (kromě vlaku, kde musí vždy). Od 10 let věku musí svůj věk děti prokázat buď školní průkazkou, dokladem o nároku na zvláštní cenu jízdného či případně papírovým průkazem vydaným od Dopravního podniku Praha.

Kolik je jízdné pro děti od 15 do 18 let věku u pražského MHD?

Na juniory od 15 do 18 let věku se bez ohledu na to, zda studují vztahuje poloviční cena za jízdné u předplatných kupónů v pražském MHD. Na jednotlivé časově omezené jízdenky se žádná sleva nevztahuje a platí plnou cenu.

Metro » Praha » MHD Praha: Jízdné pro děti
Článek sepsal a naposledy aktualizoval David dne

Otázky a odpovědi

  • Pavlína Fialová 24.1.2023, 16:56

    Pokud jedu jako učitelka se třídou (učím čtvrťáky), potřebuji na jízdu zdarma po Praze seznam potvrzený vedením školy? Co musí seznam obsahovat? Děkuji! P. Fialová

    • tony 27.1.2023, 20:14

      Předpokládám, že takto malé děti nebudou revizoři ani kontrolovat a rovnou uvidí že jde o učitelku s žáky. Nicméně oficiálně je třeba aby každý žák uměl sám prokázat svůj věk žákovským průkazem…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *