🚇 Valencie – metro, doprava, jízdenky

Metro ve Valencii se řadí na druhé místo za madridské metro. Důvodem není jen délka, téměř 160 kilometrů, ale také počet stanic, který atakuje cifru 140. Linek metra, které jsou často napojeny na systém regionálních vlaků je celkem 6. Níže nicméně uvádím všechny linky od čísla 1 do čísla 9.

Kolik za nejlevnější ubytování ve Valencii? →

Ceny jízdenekLinky metraDoprava mezi letištěm a centrem • Mapa a plánek metra

Všechny stanice včetně úseků mezi nimi je pokryto silným mobilním signálem a tak budete bez výpadků připojeni k internetu. V ranních špičkách přes pracovní den bývá centrum města pod zemí přeplněné a pokud možno vyrazte do centra až po 9 hodina ranní.

Ceny jízdenek

Metro ve Valencii využívá k výběru poplatků za využívání TuiN nabíjecí karty nebo samostatné lístky na jedno použití. Výhodou TuiN karty je široké využití v celé dopravní síti ve Valencii a využijete ji především při delším pobytu. Pro prodloužené víkendy postačí samostatné jízdenky.

Bohužel místní metro využívá (pro mě) relativně nepřehledný systém rozdělení jízdného do různých zón. Vždy si tak navolíte jízdenku podle zvolené trasy. Velkou výhodou je v tomto případě využití automatů, kde navolíte pouze stanici odjezdu a cílovou stanici – automat Vám sám vydá správný lístek.

Linky metra

Doprava mezi letištěm a centrem

Bohudíky za možnost dopravy až z centra Valencie na mezinárodní letiště pouze pomocí metra. Dokonce dvě linky – číslo 3 a číslo 5 – vás pohodlně dopraví až na letiště. Při cestě metrem počítejte s přibližně 15 až 25 minutami v závislosti na stanici odkud pojedete. Provozní doba metra ve Valencii je od půl šesté ráno až do půlnoci.

Využít také můžete autobusovou linku z letiště, která je o dvě Eura levnější nicméně doba jízdy je přibližně dvojnásobná.

Odkazy a zdroje k textu

Mapa a plánek metra (Valencie)

Mapa metra Valencie (klikni zde pro zvětšení)
Mapa metra Valencie (klikni zde pro zvětšení)

Metro » Evropa » Španělsko » Valencie
Článek sepsal a naposledy aktualizoval David dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *