🚇 Madrid – metro, doprava, jízdenky

Hlavní město Španělska se nachází uprostřed Pyrenejské poloostrova. Vzhledem k faktu, že se nejedná o dovolenkové letovisko, sem mnoho lidí míří za městskou turistikou a právě během ní se téměř neobejdou bez toho, aniž by využili městskou hromadnou dopravu v Madridu. Té samozřejmě vévodí podzemní systém metra a o něm se v tomto článku dozvíte vše, co potřebujete.

Kolik za nejlevnější ubytování v Madridu? →

Metro Madrid

Metro v Madridu je jedním z největších na světě, konkrétně sedmým. V Evropě je co do počtu kilometrů kolejí třetí největší (po londýnském metru a moskevském metru) a v počtu stanic dokonce druhé po pařížském metru.

V číslech má madridské metro 294 kilometrů a 301 stanic. Na mapě najdete 13 odlišných linek, které se znační číslicí a barvou.

Některé informace hovoří o 12 linkách, a to proto, že ta třináctá je jen oddělenou kolejí o dvou dalších stanicích. Současně s tím v Madridu nadjete tři linky tzv. lehkého metra. Lehké metro představuje kratší a méně kapacitní soupravy jezdících na ekonomičtějších stavbách.

Mapa madridského metra

Níže najdete náhled plánku metra v Madridu. Tuto mapu vám doporučuji stáhnout ve formátu .pdf, a to jak v klasické verzi, tak i turistické, která je odlehčena o méně významné stanice a naopak jsou zvýrazněné ty, které leží u turistických míst.

Zdrojem plánku je oficiální web madridského metra metromadrid.es.

Mapa metra v Madridu
Mapa metra v Madridu

Jmenný seznam linek metra včetně konečných stanic v Madridu:

Metro Card

Pro využití cest v madridském metru budete muset mít kartičku zvanou Public Transport Card. Jedná se o klasickou plastovou kartu na kterou si budete kupovat a dobíjet jednotlivé jízdenky.

Metro kartu koupíte v samoodbavovacích kioscích na letišti či v jakékoliv stanici metra nebo ve vybraných trafikách.

Cena karty činí 2,50 €. Je ale možné ji využít pro vícero osob cestujících společně a platnost takové kartičky je 10 let.

Pokud si ale koupíte turistickou jízdenku (jedno či vícedenní jízdné), je karta vydána bezplatně, respektive je její cena započtena do ceny jízdného.

Cena jízdného

V Madridu se nachází několik zón, pro nás ale postačí zóna jediná, a to Zóna A. Ta pokrývá praktické celý Madrid, béčko se nachází až na předměstích, kam téměř nikdo z cestovatelů nemíří.

Uplatníme následující druhy jízdenek, které nahrajeme na naši Metro kartu:

Mimo klasické jízdenky opravňující nás k jedné časově neomezené jízdě lze využít i celodenní či více denní jízdenky, tzv. turistické jízdenky. Jejich ceny jsou pak následující:

Jak je uvedeno výše, v ceně turistické jízdenky je zahrnut i poplatek za Metro Card ve výši 2,50 €.

Na jednu kartu můžete nahrát více turistických jízdenek, například dvě dvoudenní jízdenky, pokud cestujete v páru. Při každém vstupu do metra tak označíte kartičku dvakrát.

Poplatek za nástup/výstup na letišti

Při cestách z nebo na madridské letiště Barajas se hradí poplatek ve výši 3 €. Ten můžete nahrát na vaši Metro kartu v jakémkoliv kiosku před nástupem do metra, ale též před výstupem z metra na letišti.

Užitečné odkazy

Sending
User Review
5 (2 votes)

Metro » Evropa » Madrid
Článek sepsal a naposledy aktualizoval David dne

Otázky a odpovědi

 • Pavel kubelka 12.1.2024, 12:15

  Dobrý den, chci jet metrem od hotelu Dear Madrid na stadion Atletiko v Madridu. Na jaké stanici nastoupit a jakou linkou jet?

 • tony 12.1.2024, 12:15

  Dobrý den, nejbližší máte určitě stanici metra Santo Domingo (červená linka 2).

 • Helena Nobilisová 12.1.2024, 12:15

  Dobrý den.
  Prosím poraďte, z letiště Adolfo Suarez Barajas Arpt do hotelu SUITES FERIA DE MADRID.

  Moc děkuji za pomoc

 • Lucie 12.1.2024, 12:15

  8 na mar de cristal a pak přestoupit na 4 a vystoupit na esperanza, pak pěšky

 • Tomáš 12.1.2024, 12:15

  Dobrý den
  platí prosím metro card i na obyčejné městské autobusy nebo pouze na metro?

 • madrid aeropuerto > sol 12.1.2024, 12:15

  Skvělá stránka! Trochu ale tápu. Pojedeme z letiště Adolfo Suarez Terminal 4 do stanice Sol, ubytování calle Cádiz. Metro mi vychází se dvěma přestupy. Ale není mi jasné, jestli by to třeba s autobusy nebylo přímější. Jsme trochu chatrní cestovatelé s manželkou na vozíku, což si ale odmítáme připouštět. Ale za památkami u nás i jinde se pachtíme celý život. Máte-li někdo zkušenost a nějaké snadnější řešení (letištní bus apod.), budu rád. Jan Sommer

 • Sabina 12.1.2024, 12:15

  Dobrý den, pokud mám naplánováno jet metrem s přestupama, stačí pouze jednou označit při vstupu do metra nebo musím na každé přestupní stanici? Děkuji

 • Petra 12.1.2024, 12:15

  Dobrý den, když bych potřebovala cestovat v pátek jen z letiště na Sevilla a v neděli to samé opačným směrem, musím si koupit turistickou kartu pokaždé zvlášť?

 • Jan Mital 12.1.2024, 12:15

  Prosim Vas k hotelu Santo Domingo od letiska

  • tony 12.1.2024, 12:15

   Dobrý den, metrem je to velmi blízko stanice Callao (zelená linka číslo 5 nebo žlutá linka číslo 3)

 • Robert Čech 12.1.2024, 12:15

  Dobrý den, jaká je nejlepší varianta pro nákup 5 denní jízdenky pro 3 dospělé a 1 dítě 11 let?
  Děkuji.

 • František 12.1.2024, 12:15

  Dobrý den,

  Mám otázku na jízdenky. Potřebuju jet z letiště přes Nuevos Minist, přestoupit na modrou linku na Plaza Espana. Jsou nutné dvě jízdenky za 1,5 při přestupu?
  A ráno při návratu na letiště, pokud metro začíná v 6, v kolik se asi dostanu z Plaza Espana s přestupem na letiště ?
  Děkuji františek

 • Masrid 12.1.2024, 12:15

  Prosim ake listky treba z letiska do hotela BB Alcocor co je na konci trasy 10 metra Puerta del Sur. Dakujem Lipa Oldrich

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *