🚇 Hlavní nádraží Praha: Plánek & Mapa

Jak vypadá plánek stanice Praha hlavní nádraží? Kde lze mapa stáhnout a jak vypadají mapy nástupišť? Prodej jízdenek pro odjezdy z pražského hlavního nádraží lze zařídit online nebo na pokladně přímo v hlavní budově. Kde se nachází se dočtete níže.

Praha hlavní nádraží je hlavní dopravní uzel MHD nejen v Praze, ale v celé České republice. Kromě napojení vlaků na pražské metro, zde můžete přestoupit i na Airport Express bus, který jede přímo na letiště. Samozřejmě můžete přestoupit na hlavním nádraží i na tramvaje, autobusy nebo si vzít taxi.

Plánek a mapyProdej jízdenekDotazy • Online mapa

Občerstvení a obchody v budově Hlavního nádraží v Praze se velmi často mění a je proto zbytečné sem dávat nějakou mapu. Hlavní obchody a restaurace najdete na mapách viz níže. Celá budova hlavního nádraží je sice otevřena 24 hodin každý den v roce, nicméně obchody a restaurace se na noc zavírají.

Plánek a mapy ke stažení

Kde probíhá prodej jízdenek na hlavním nádraží Praha?

Hlavní prodejní prostor jízdenek na hlavním vlakovém nádraží v Praze je v nultém podlaží. Pokud vstoupíte do hlavní haly od Vrchlického sadů, půjdete rovně a nevstoupíte na eskalátory. Ve stejné úrovni jako jsou Vrchlického sady před eskalátory zahnete do středu budovy a tam už uvidíte obří prosklené pokladny.

Časté dotazy

Jaký je plánek nástupiště ve stanici Praha hlavní nádraží?

V sekci viz výše „Plánek nástupiště Praha hlavní nádraží“ uvidíte na přehledné mapce všech 7 nástupišť. Ta jsou dostupná vždy po schodech, eskalátorech nebo výtahem. Mezi jednotlivými nástupišti je třeba používat 3 hlavní spojovací podchody.

Jak se orientovat na hlavním vlakovém nádraží v Praze?

Hlavní pomůckou pro Vás budou všepřítomné cedule a nápisy. Celé nádraží je dobře organizované a ideální máte si stáhnout a prohlédnout mapu celého hlavního vlakového nádraží Praha.

Aktuální online mapa hl. nádraží

Ptačí pohled na celé hlavní nádraží můžete použít pro základní orientaci. Mapa je doplněna také nejkrásnější částí „Hlaváku“ – kopulí ve středu Fantovy budovy.

Metro » Praha » Hlavní nádraží Praha: Plánek & Mapa
Článek sepsal a naposledy aktualizoval David dne

Otázky a odpovědi

  • Husáková 12.1.2024, 12:15

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je na hlavním nádraží v Praze telefonní automat na zavolání?
    Děkuji za brzkou odpověd. Pěkný den Husáková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *