🚇 Stanice metra Černý most

Metro Černý most stanice - vůz ve stanici metra Praha

Ze stanice Černý most vede trasa metra B, která končí na stanici Zličín. Jedná se přitom o nejdelší trasu celého systému, takže není od věci si ji pro jistotu představit o něco blíže.

Jízdní řád stanice metra Černý most

Jízdní řád pro stanici Černý most (klikni pro stažení ve velkém formátu)
Jízdní řád pro stanici Černý most (klikni pro stažení ve velkém formátu)

Fotografie ze stanice metra Černý most

Mapa metra kolem stanice Černý most

Stanice Černý most

Černý most se nachází v Městské části Praha 9. Tento název přitom nesla až do roku 1990 tramvajová zastávka (dnešní Lehovec), která leží 2 km západně od současné stanice metra. Ta byla otevřena na konci roku 1998, přičemž není opatřena vestibuly, z nástupiště se tedy vychází přímo ven.

Jedná se o povrchovou stanici, která je bezbariérová a přiléhá k autobusovému terminálu. Má hned čtyři vchody, z nichž dva jsou umístěny směrem na autobusové nádraží Černý most a dva směrem na Chlumeckou třídu. V její těsné blízkosti přitom leží obchodní a zábavní Centrum Černý most (CČM).

Trasa metra z Černého mostu

Černý most představuje jednu ze stanic pražského metra na východě hlavního města. Proto je hojně využívána i mimopražskými, kteří přijíždějí právě z tohoto směru autobusem či automobilem. Jedná se přitom o konečnou stanicí trasy metra B (žlutá barva), která spojuje jihozápad Prahy se severovýchodem a druhou konečnou stanicí je Zličín.

Metro ujede trasu B, která je nejdelší (25,7 km, 24 stanic) a nejmladší z celé sítě, přibližně za 42 minut. Budete-li nastupovat na stanici Černý most, trasa metra dále míří na zastávku Rajská zahrada, Hloubětín, Kolbenova, Vysočanská, Českomoravská, Palmovka, Invalidovna a Křižíkova. V centru města následuje stanice Florenc, kterou můžete využít k přestupu na trasu C (červená barva), která je spojnicí pražského severu s jihem.

Trasa metra z Černého mostu dále pokračuje do stanice Náměstí republiky a Můstek, kde se nachází druhá přestupní stanice, tentokrát na trasu A (zelená barva) spojující jihozápad Prahy se severovýchodem. Následujícími stanicemi jsou Národní třída, Karlovo náměstí, Anděl, Smíchovské nádraží, Radlická, Jinonice, Nové Butovice, Hůrka, Lužiny, Luka, Stodůlky a konečně Zličín.

Napojení na další dopravu

Na vlakovou dopravu lze přestoupit ve stanicích Vysočanská, Náměstí republiky, Anděl a Smíchovské nádraží a ve stanicích Nové Butovice a Zličín můžete „přesedlat“ na městskou autobusovou dopravu. Linka 100 ze stanice Zličín přitom míří na Ruzyňské letiště. Doplňme, že nadpoloviční většina stanic na trase metra z Černého mostu patří mezi bezbariérové, takže je mohou bez problémů využívat i tělesně postižení lidé.

Metro » Praha » Stanice metra Černý most
Článek sepsal a naposledy aktualizoval David dne

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *