🚇 Metro D: Mapa trasy metra D

Metro D: Mapa ke stažení aneb kudy povede trasa metra D na mapě? Praha odhaduje dokončení metra D v prosinci 2029. Kde se aktuálně plánují stanice? Nová linka pražského metra s označením D se plánuje už téměř 30 let. Její realizace je nyní nicméně blíže než kdy jindy. Mapy nové trasy metra, které má být napojeno na trasu A (Náměstí Míru), trasu B (Náměstí Republiky) i trasu C (Pankrác, Hlavní nádraží) najdete níže. Nejlepší informace o plánované trase D najdete na wiki.

AktuálněMapa metra DTrasa • Zahájení stavby

Metro má být z části nad zemí a samozřejmě z větší části pod zemí. Výroky jednotlivých subjektů s velkou slávou oznamují o jak ultra moderní metro půjde (údajně bez řidičů), inu necháme se překvapit jaká bude realita.

Metro D Aktuálně

V dubnu 2022 začala oficiální stavba nové linky pražského metra D. Trasa D má být hotova v prosinci 2029 a povede z Depa Písnice až na Náměstí Míru (viz mapka níže). Aktuálně se staví I. etapa metra D, která povede z Pankráce do Depa Písnice (doba jízdy na tomto úseku bude 16 minut, délka 7,9 km, cena za tento úsek 77 miliard Kč).

Mapa metra D (+napojení na stávající trasy)

Mapa metra D Praha názvy stanic
Mapa metra D (stanice a napojení na ostatní linky)

Mapa metra trasy D Metro Praha

Kdy bude metro D dokončeno? 04/2022 až 12/2029
Kdo metro D platí? Dopravní podnik hl. Města Prahy
Kolik bude metro D stát? 98 miliard Kč
Projektant metra D Metroprojekt Praha a. s.
Kdo bude metro D stavit? Subterra, Hochtief, Straba, Zublin AGV
Trasa metra D (stanice) Depo Písnice, Písnice, Libuš, Nové Dvory, Nemocnice Krč, Nádraží Krč, Olbrachtova, Pankrác, Nám. Bratří Synků, Náměstí Míru

Mapa metra linky D ke stažení

 

Stanice na mapě trasy D (Metro Praha)

Kudy povede nová trasa metra D?

Zahájení stavby metra D

Oficiální vizualizace na videu

Dotazy o metru D

Kdy bude metro D hotové? Jak dlouho se bude stavit?

V dubnu 2022 byla oficiálně zahájena stavba nové linky metra D v Praze. Stavba nového metra bude dokončena v prosinci 2029.

Kdo aktuálně staví metro D v Praze a kudy povede?

Kudy přesně povede v Praze podzemní metro D najdete v sekci metro D – Mapa. První úsek nového metra D mezi Pankrácem D a stanicí Olbrachtova začala stavit v kooperaci společnost Hochtief, Subterra, Ed. Zublin a Strabag.

Metro » Praha » Trasy metra Praha 2024 » Metro D: Mapa trasy metra D
Článek sepsal a naposledy aktualizoval David dne

Otázky a odpovědi

 • Jindřich Hotový 12.1.2024, 12:15

  Je to velmi pěkné. Hlavně aby se vše stihlo v plánovaných termínech. Pouze by mne zajímalo, kdy celé metro přejde na provoz
  bez strojvedoucích.

 • Mišák 12.1.2024, 12:15

  Souhlasím s Jindrou Hotovým, ale proč se trasa metra D nezačala stavět už dříve.Doufejme, že se za těch 8 let svezeme po nové trase.

 • Marek 12.1.2024, 12:15

  Dobrý den, věřím že pokud se už teď v dubnu 2022 začalo metro D stavit už to půjde +/- podle plánu a kolem roku 2030 se svezeme na nové trase pražského metra a to i bez strojvedoucího (když to jde jinde ve světě tak proč ne u nás…)

 • Martin MHD 12.1.2024, 12:15

  Určitě kombinace mnoha důvodů. Geologický posudek trval 8 let atd. Hold se musí protnout velká poptávka od občanů Prahy + musí na to být peníze + musí se to technologicky vymyslet..

 • Vlada 12.1.2024, 12:15

  Mám jen dotaz – hovoří se stále o stanici Nám. Bří Synků, ale proč není účelnější propojení stanice s Vršovickým nádražím . Zatím o tom nikdo nehovoří.

 • Roman 12.1.2024, 12:15

  Dobrý den, v jaké hloubce bude veden tubus metra v oblasti „jižní spojka“ – Nádraží Krč-Nemocnice Krč? Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *