🚇 Vídeň – metro, doprava a jízdenky

Metro » Evropa » Rakousko » Vídeň
Vídeň

Jedna z nejvíce navštěvovanějších metropolí za hranicemi České republiky je jistě Vídeň. Vídeňské ZOO, park Prater, nákupní dům Primark či Vánoční trhy bývají nejčastěji v hledáčku cestovatelů mířící do této rakouské metropole. A právě proto mnoho cestovatelů vyhledává informace o městské dopravě, především vídeňském metru. Ceny, linky, mapa stanic a mnoho dalšího najdete na této stránce nejen pro Vídeň.

Metro jezdí v krátkých, většinou 5 minutových frekvencí a je snadné jej použít. Jedná se o velmi kvalitní a rychlou dopravu napříč metropolí.

Linky metra

Vídeňské metro je běžně označováno jako U-Bahn a v rámci města nabídne 5 hlavních linek (U1 až U6, ano chybí U5 🙂 ), které se vzájemně kříží a doplňují v úzkém centru města. Vstupy do metra jsou snadno rozeznatelné, dle modré cedule s písmenem U. Na mapě vídeňského metra se rychle zorientujete, díky barevnému odlišení jednotlivých linek. Trasy a jejich konečné stanice jsou následující:

Nejdůležitější stanice

Při vaší návštěvě Vídně si najděte stanici metra v blízkosti vašeho hotelu a zapamatujte následující, turisticky důležité, stanice metra.

Stephansplatz – přestupní stanice (U1, U3) se nachází v samotném centru Vídně a nabídne východ metra přímo u katedrály Svatého Štěpána.

Erdberg – stanice metra u hlavního autobusového nádraží pro dálkové spoje. Tady budete nastupovat, vydáte-li se do Vídně s autobusovou společností RegioJet, Flixbus, Leo Express a Eurolines.

Schönbrunn – kdo nenavštívil rozlehlé zahrady Schönbrunnu, jakoby ve Vídni nebyl. Zámek, ZOO, bludiště a mnoho dalšího najdete v těsné blízkosti této stanice.

Praterstern – dalším turistickým bodem Vídně je zábavní park Prater. Nachází se u přestupní stanice s linkami U1 a U2.

Landstrasse – místo, kde přestoupíte na expresní spoj CAT (City Airport Train) na vídeňské letiště Schwechat.

Mapa metra

Stáhněte si mapku metra do svého telefonu. Mapy jsou dostupné též v tištěné formě ve Vídni na většině info centrech a hotelech.

Mapa vídeňského metra
Mapa vídeňského metra

Cena jízdenek

Jízdenku na dopravu po Vídni zakoupíte v samoobslužných automatech, které lze přepnout i do češtiny pro snadnější orientaci – jednoduše vyberte českou vlaječku.

Platit pak můžete mincemi, bankovkami i platebními kartami.

K dispozici je několik druhů jízdného. Varianty a jejich ceny uvádíme zde:

Lístek je nutné označit při prvním nástupu do přepravního prostředku (metro, bus, tramvaj).

Vídeň
4.3 hlasů: 64
Článek sepsal a naposledy aktualizoval David dne

Otázky a odpovědi

  • Hanka Machova 3.12.2018, 7:15

    Dobrý den,
    Jedeme příští sobotu do Vídně na trhy a chtěla jsem se zeptat, kde je nejlepší zaparkovat. Děkuji
    Hanka

  • Petr 25.3.2019, 18:44

    Jeďte vlakem. Je to velmi příjemné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *