🚇 Metro Vídeň – metro, doprava a jízdenky

Metro VÍDEŇ! Vídeň a její metro je dobře napojeno na hlavní nádraží. ✅Mapa vídeňského metra v .pdf ke stažení i podrobné informace (jízdenky, ceny, stanice, plán metra) najdete v tomto článku. Jedna z nejvíce navštěvovanějších metropolí za hranicemi České republiky je jistě Vídeň. Vídeňské ZOO, park Prater, nákupní dům Primark či Vánoční trhy bývají nejčastěji v hledáčku cestovatelů mířící do této rakouské metropole. A právě proto mnoho cestovatelů vyhledává informace o městské dopravě, především vídeňském metru. Ceny, linky, mapa stanic a mnoho dalšího najdete na této stránce nejen pro Vídeň.

Kolik za nejlevnější ubytování ve Vídni? →

Linky metraStaniceMapa ke stažení • Ceny jízdenek

Metro jezdí v krátkých, většinou 5 minutových frekvencí a je snadné jej použít. Jedná se o velmi kvalitní a rychlou dopravu napříč metropolí.

Linky metra

Vídeňské metro je běžně označováno jako U-Bahn a v rámci města nabídne 5 hlavních linek (U1 až U6, ano chybí U5 🙂 ), které se vzájemně kříží a doplňují v úzkém centru města. Vstupy do metra jsou snadno rozeznatelné, dle modré cedule s písmenem U. Na mapě vídeňského metra se rychle zorientujete, díky barevnému odlišení jednotlivých linek. Trasy a jejich konečné stanice jsou následující:

Stanice

Při vaší návštěvě Vídně si najděte stanici metra v blízkosti vašeho hotelu a zapamatujte následující, turisticky důležité, stanice metra.

Stephansplatz – přestupní stanice (U1, U3) se nachází v samotném centru Vídně a nabídne východ metra přímo u katedrály Svatého Štěpána.

Erdberg – stanice metra u hlavního autobusového nádraží pro dálkové spoje. Tady budete nastupovat, vydáte-li se do Vídně s autobusovou společností RegioJet, Flixbus, Leo Express a Eurolines.

Schönbrunn – kdo nenavštívil rozlehlé zahrady Schönbrunnu, jakoby ve Vídni nebyl. Zámek, ZOO, bludiště a mnoho dalšího najdete v těsné blízkosti této stanice.

Praterstern – dalším turistickým bodem Vídně je zábavní park Prater. Nachází se u přestupní stanice s linkami U1 a U2.

Landstrasse – místo, kde přestoupíte na expresní spoj CAT (City Airport Train) na vídeňské letiště Schwechat.

Museums-quartier – ihned mezi Hofburgem a přírodovědeckým muzeem

Meidling – na této stanici vystoupíte a na povrchu přestoupíte na zastávce Schedifkaplatz, který jede až na zastávku Vosendorf, kde je obchod Primark

Mapa ke stažení

Stáhněte si mapku metra do svého telefonu. Mapy jsou dostupné též v tištěné formě ve Vídni na většině info centrech a hotelech.

Mapa metra Vídeň plánek vídeňského metra
Mapa vídeňského metra

Ceny jízdenek

Jízdenku na dopravu po Vídni zakoupíte v samoobslužných automatech, které lze přepnout i do češtiny pro snadnější orientaci – jednoduše vyberte českou vlaječku.

Platit pak můžete mincemi, bankovkami i platebními kartami.

K dispozici je několik druhů jízdného. Varianty a jejich ceny uvádíme zde:

Lístek je nutné označit při prvním nástupu do přepravního prostředku (metro, bus, tramvaj). Kontrola v metru probíhá stejným způsobem jako u nás v metru v Praze. Tedy revizoři chodí po dvojičkách v neoznačených vestách a namátkově kontrolují cestující.

Jízdenka do metra ve Vídni na 7 dní za 17 Euro

Nejbližší metra

Nejbližší velké město u Vídně, které má také vlastní systém podzemní městské hromadné dopravy je Budapešť. Jižním směrem jsou další velká metra v Miláně či metro v Římě. Naopak další německy hovořící systém MHD najdete v Mnichově či samozřejmě Berlíně. Pařížské metro nabízí ještě mnohem komplexnější a více spletitý systém podzemky v kombinaci s nadzemní dráhou.

Často kladené dotazy FAQ

Kolik stojí jízdenky na metro ve Vídni?

Ceny jízdenek začínají na 2,40 € za jednu cestu s možností přestupu. Celý soupis cen jízdného najdete v článku.

Kde stáhnout plánek a mapu metra?

Aktualizovanou mapu metra ve Vídni ve velkém formátu i v .pdf najdete v sekci mapy ke stažení.

Vyplatí se Vienna city card?

Vienna city card stojí 17 až 29 Euro a platí pouze na transport z/na letiště. Pro metro je nutné koupit si jízdenky viz výše.

Jak se jmenuje stanice metra u hlavního vlakového nádraží?

Stanice metra, která je napojena na hlavní vlakové nádraží se jmenuje Südtiroler Platz Hauptbahnhof a je značena červenou barvou. Jde o linku U1.

Zdroje a odkazy

Metro » Evropa » Rakousko » Vídeň
Článek sepsal a naposledy aktualizoval David dne

Otázky a odpovědi

 • Hanka Machova 3.12.2018, 7:15

  Dobrý den,
  Jedeme příští sobotu do Vídně na trhy a chtěla jsem se zeptat, kde je nejlepší zaparkovat. Děkuji
  Hanka

 • Petr 25.3.2019, 18:44

  Jeďte vlakem. Je to velmi příjemné.

 • Vladimír 5.4.2019, 14:22

  Existují ve Vídni slevy jízdného v MHD pro seniory nad 70 let?

 • Viliam KURBEL 3.6.2019, 15:32

  Existujú vo Viedni zľavy cestovného v MHD pre seniorov nad 61 rokov a nad 70 rokov?

 • Renáta Köpplová 4.6.2019, 13:03

  Dobrý den,

  chceme se zúčastnit jednodenního zájezdu s CK do Vídně, ale jen kvůli návštěvě ZOO. Vystoupíme tudíž někde v centru a do ZOO se dopravíme metrem. Mapku jsem si vytiskla a vím, že vystoupíme na stanici metra U4 Hietzing. Jen se chci zeptat zda na jednorázovou jízdenku za 2,2 EUR můžeme v metru i přestupovat. Myslím tím např. z trasy U2 na U4 či z U1 na U4. Přestup asi nejlépe na stanici Karlsplatz, že?

 • tony 7.6.2019, 20:06

  Dobrý den, ano přesně jak píšete, přestoupíte na Karlsplatz. Jízdenka je přestupní a bude Vám tedy na cestu stačit jeden lístek. Od metra do metra to ještě kousek je, ale vše je dobře značené a ostatní turisté jdou v houfu směrem k zoologické stanici, neztratíte se. S pozdravem, Tony

 • Veronika 10.6.2019, 14:07

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat když vlakem z Brna dojedu na vlakové nádraží Wien Hbf a chci metrem do Zoo, na které zastávce Metra nastupuji a jestli musím přestupovat. A ještě existuje ve Vídni třeba jízdenka na kterou může jet více osob o víkendu nebo ne?
  Děkuji moc za odpověď Veronika

 • tony 11.6.2019, 10:09

  Dobrý den, zastávka metra se jmenuje Hietzing na zelené trase.

 • Hanka 14.6.2019, 11:21

  Dobrý den,
  Chtěla bych jet metrem U1 z Hauptbahnhof do Vorgartenstrasse, zde opustit metro a dojet busem 3 zastávky do cíle. Kolik budu potřebovat jízdenek? Stačí jedna jednorázová za 2,20?
  Děkuji moc za radu.
  Hanka

 • Michal Koutský 25.6.2019, 16:10

  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat na cenu jízdenky. Přijedeme vlakem na Franz-Josef Bhf a odtud chceme na letiště. Kousek odsud máme nastoupit na U4 na Friedensbrücke a dojet na Landstrasse. Zde máme přestoupit na OBB na Wien Mitte a dojet na letiště. Musíme si pokaždý koupit další jízdenku nebo stačí jednocestná s přestupama? Děkuji za odpověď.

  Michal

 • Veronika Votavová 6.9.2019, 12:41

  Dobrý den,
  výše zmiňované lístky platí i v autobuse na letiště nebo tam mají speciální jízdné? Děkuji Veronika

 • Marie Kačmářová 17.9.2019, 10:33

  Dobrý den, zítra jedeme vlakem do Vídně na nádraží Hbf. Jak se dostanu k hotelu HB1 Schönbrunn. Děkuji

 • ivana 21.10.2019, 17:15

  Prosím jak se dostanu z adresy – přesná adresa zastávky je Wiedner Gürtel 3, 1040 Wien, Austria- zde je zastávka autobusu Leo expres, do centra Vídně např. k Vídeňské opeře nebo Katedrále sv.Štěpána? děkuji

 • spojení metrem 15.11.2019, 15:59

  Prosím, jak se dostanu z Hauptbahnof metrem na Westbahnhot? Děkuji

 • tony 16.11.2019, 8:30

  Dobrý den, hlavní nádraží ve Vídni je zastávka metra Sudtiroler Platz Hauptbahnhof odkud pojedete po červené lince metra na zastávku Stephansplatz (3 stanice), kde přestoupíte na oranžové metro a to Vás odveze (5 stanice) až na Westbahnhof.

 • jirka 18.11.2019, 9:36

  Existují ve Vídni slevy na Metro pro seniory?

 • senior ve Vídni 21.11.2019, 3:19

  Dobrý den.
  K jízdenkám pro seniory:
  – mimo osobního dokladu je třeba opatřit ještě jiný?
  – existuje i na 24 hodin a v jaké ceně?
  Děkuji

 • tony 25.11.2019, 12:02

  Dobrý den, postačí Vám osobní občanský průkaz, jízdenky na 24 hodin ve vídeňském metru jsou za 8 Euro.

 • Iveta 19.1.2020, 19:09

  Dobrý den, potřebuji se dostat metrem z vlakového nádraží na letiště? Moc děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *